Dekoracje Świąteczne i DIY.

Dekoracje Last Minute: jak udekorować dom?

Najbardziej znani na świecie z dekorowania domów i podwórek na święta Bożego Narodzenia są Amerykanie. Poświęcają naprawdę mnóstwo czasu, aby ich otoczenie w tym okresie prezentowało się rewelacyjnie.

Jak wyglądają amerykańskie dekoracje świąteczne?

W bożonarodzeniowych dekoracjach świątecznych to sztuczne choinki grają pierwsze skrzypce. Do nich dodawane są setki światełek i innych motywów nawiązujących do Gwiazdki. Wieńce, figurki reniferów, czy wstążki, po prostu muszą być. Im więcej, tym lepiej!

Jak Polacy dekorują domy na święta Bożego Narodzenia?

My jako Polacy, wcale nie chcemy być gorsi. Z badań przeprowadzonych w 2021 roku przez Black Red White, wynika, że 92,8% Polaków dekoruje swoje domy i mieszkania na święta. Najwięcej Polaków (35%) zaczyna strojenie domu i ubieranie choinki w trzecim tygodniu grudnia. Wśród stylów wystroju świątecznych przewagę ma styl nowoczesny – 40%, w następnej kolejności styl skandynawski 19% oraz styl glamour 16%.

Nawet, jeżeli nie planujesz w tym roku przebijać Amerykanów, to miło byłoby w jakiś sposób udekorować swój dom. Zobacz, co możesz znaleźć w sklepach. Sprawdź również proste i szybkie sposoby na dekoracje DIY.

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę?

Ze wspomnianych wcześniej badań, wynika również, że  istnieje niemal równy podział między fanami żywych (48%) i sztucznych choinek (52%).

Chociaż żywa choinka ma swój zapach, klimat itd., to musisz mieć świadomość, że jej kupowanie nie jest dobre dla środowiska naturalnego. Często kupujesz drzewko, którego nie możesz później przesadzić, bo nie ma korzeni. Nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Niestety.

W kolejnym sezonie znowu musisz kupić choinkę, która będzie miała taki sam los. Pod tym względem sztuczne choinki są nie do przebicia. Choinka sztuczna będzie służyła Ci przez wiele lat. Jednocześnie zapomnisz o codziennym zamiataniu igieł, które przy żywych choinkach jest nieuniknione.

Choinka sztuczna – rodzaje

Jako producent choinek z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znamy się na typach drzewek. Możesz znaleźć u nas klasyczne choinki foliowe lub choinki sztuczne premium. Te drugie do złudzenia przypominają prawdziwe drzewko. Na pewno choinka sztuczna świerk sprawi bardzo wiele radości dzieciakom!

Pozostałe choinki sztuczne dostępne w naszym asortymencie:

  • Choinki sztuczne na pniu – mamy je w aż ośmiu wersjach! Ich podstawą jest prawdziwy, naturalny pień. Dzięki temu, sztuczna choinka wygląda tak, jakby została prosto przyniesiona z pobliskiego lasu.
  • Choinka diamentowa na pniu – to nasz prawdziwy bestseller. Jeżeli lubisz proste dekoracje, które same w sobie są pięknie i nie wymagają Twoich dodatkowych starań, to ten model jest dla Ciebie stworzony. Ta choinka na pniu jest ozdobiona brokatem, szyszkami i jarzębiną.
  • Choinka sztuczna ośnieżona – ten model ma również wielu zwolenników. Taka choinka sztuczna przywodzi na myśl czasy dzieciństwa, gdy właśnie taką mocno ośnieżoną choinkę przynosili do domu rodzice. Śnieg jest na tyle piękną dekorację, czy nie trzeba dodawać do niej bombek. Nasze choinki sztuczne w całości pokryte są sztucznym śniegiem. Dla bezpieczeństwa posiada certyfikat niepalności. W ostatnich latach w Polsce zimy są naprawdę byle jakie. Nie ma już porządnych mrozów, a o śniegu możesz już w ogóle zapomnieć. Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci miały idealne święta Bożego Narodzenia, to choinka sztuczna ośnieżona, musi się znaleźć w domu.
  • Choinki żyłkowe – produkujemy je z żyłki PVC. Mamy kilka rodzajów tych choinek. Pierwsza to wykonana z klasycznej zielonej nierozczepianej żyłki. Natomiast drugi, równie interesujący model jest wykonany z zielonej żyłki rozczepianej. Ostatnią wersją jest żyłka z końcówkami pomalowanymi na biało.
  • Choinki sztuczne typu slim – do wyboru jest Jodła Slim oraz Choinka Tuja. To dobry wybór dla Ciebie, gdy marzysz o sztucznej choince, ale nie masz na nią zbyt wiele miejsca w domu.

Sztuczne choinki to podstawa, jeżeli chodzi o dekoracje na święta. Ostatnio panuje moda na minimalizm, więc nie musisz do nich dokładać zbyt wiele ozdób. Ośnieżone choinki same w sobie robią efekt WOW. Natomiast, modele bez śniegu, będą się rewelacyjnie prezentowały, na przykład z jednokolorowymi bombkami. Możesz do nich dodać również światełka.

Ozdoby świąteczne DIY – co polecamy?

Klasykę, czyli ozdoby świąteczne wykonane z drewna. Do wyboru masz choinkę, sanki lub renifera. Ta dekoracja sama w sobie prezentuje się bardzo dobrze. Jednak, jeżeli pragniesz puścić wodze swojej kreatywności, to zawsze możesz je przemalować lub dodać do nich sztuczny śnieg. Ten ostatni również mamy w naszym asortymencie.

Sztuczne wieńce  – prosta i oryginalna dekoracja świąteczna.

Pierwszy rodzajów wianków produkujemy na przykład gałązek foliowych lub żyłkowych PVC. Do takiego wieńca wystarczy dołączyć kilka bombek, czy kolorową wstążkę i dekoracja świąteczna DIY będzie gotowa. Możesz taki wieniec powiesić na ścianie lub na drzwiach.

Drugim rodzajem są wieńce, które wyglądają jak zrobione z żywych gałązek, w których oprócz gałązek foliowych PVC oraz żyłkowych PVC, dodawane są gałązki typu PE. Do niektórych modeli dodajemy prawdziwe szyszki. Jednak naszym bezdyskusyjnym hitem jest Wieniec sztuczny Świerk w całości wykonany jest gałązek foliowych PVC. Jego unikatowy kształt zdążył już zdobyć serca wielu klientów.

A może chcesz mieć w domu sztuczną girlandę?

Poza tym, że ma ona identyczne zalety, jak sztuczne choinki, to jeszcze nie zajmuje wiele miejsca. Możesz ją powiesić na przykład w sypialni przy łóżku lub w pokoju dziecięcym. Świetnie wygląda w połączeniu ze światełkami, szyszkami, czy pojedynczymi bombkami.

Produkujemy girlandy świąteczne w bardzo wielu rozmiarach i kształtach. Znajdziesz u nas girlandy produkowane z folii PVC, żyłki PVC, gałązek PE oraz prawdziwych szyszek.

Jak widzisz, gdy masz już bazę w postaci sztucznej choinki, girlandy, czy wieńca, to stworzenie prostej dekoracji świątecznej, nie będzie już dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Zawsze możesz do jej przygotowywania zaprosić dzieci. Będą miały świetną zabawę i spędzicie wspólnie czas!

Dekoracje Last Minute: jak udekorować dom?