Marzysz niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju dekoracji Bożonarodzeniowej?

Choinka już udekorowana, a Ty czujesz dekoracyjny niedosyt? Wianek świąteczny to nowoczesny pomysł na zimową dekorację Twojego domu.

Więcej

Tradycja wieńca świątecznego czy też adwentowego wywodzi się od naszych zachodnich sąsiadów. Dekoracja ta pojawiła się w pierwszej połowie XIX wieku w Hamburgu. Pastor prowadzący tamtejszą szkołę – przytułek dla sierot chcąc umilić swoim podopiecznym okres wyczekiwania na nadejście Świąt, wymyślił okrągłą dekorację zrobioną z wiecznie zielonych gałązek drzew iglastych. Każdego dnia do nadejścia Wigilii zapalano jedną świecę. Obecnie w wieńcach adwentowych spotykamy już tylko 4 świece, po jednej na każdy tydzień adwentu.

 

Już od kilku lat wianki Świąteczne są urokliwą dekoracją nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Widujemy je w wielu miejscach. Zazwyczaj są to drzwi frontowe domu, okno czy świąteczny stół. Wielką przyjemnością jest dekorowanie takiego wianka. Możesz tradycyjnie wykorzystać bombki choinkowe, kokardy, zdobne gałązki czy jarzębinę. Dla fanów stylu rustykalnego polecamy dekorowanie suszonymi owocami, orzechami czy nawet pierniczkami w finezyjnych kształtach. Taka kompozycja na pewno sprawi, że Gwiazdka stanie się niezwykle nastrojowa.

Znajdź swój unikalny i niepodrabialny pomysł na własną dekorację!

 

W naszym sklepie znajdziesz niezwykłej urody wianki wykonane w 100% z gałązek PE. Materiał ten jest ekstremalnie odporny na wszelkiego rodzaju odgniecenia, trwałość produktu jest tu bez wątpienia niezaprzeczalna. Sprawdź ofertę na Wianek PE CH oraz Wianek PE CH Śnieżony.

 

Proponujemy również wianki z kilku rodzajów gałązek: trwałej foli choinkowej, gęstej żyłki czy gałązek PE. Taki wianek prezentuje się naprawdę spektakularnie. Zobacz nasz wianek Borys, który zachwyca bogactwem kolorów i kształtów swoich gałązek. Dodatkowym jego atutem są naturalne szyszki wprost z lasu. Wianek ten stworzy spójną świąteczną stylizacje Twojego domu wraz z choinką oraz girlandą z serii Borys dostępną na naszej stronie.

 

Daj się ponieść fantazji i udekoruj je, jak tylko chcesz.