Jak powstaje sztuczna choinka?

Film w stylu "jak to jest zrobione".

Zapewne zastanawiałeś się kiedyś jak zrobiona jest sztuczna choinka? Jak wygląda cały proces? Przecież bardzo często sztuczne choinki wyglądają jak żywe. Jak to możliwe?

Film przeznaczony nie tylko dla osób z technicznym zacięciem, przecież prawie każdy ma choinkę w domu, a warto wiedzieć jak produkuje się sztuczne choinki, a przynajmniej zaspokoić swoją ciekawość.

Dzięki współpracy z fabrykiwpolsce.pl możemy pokazać Wam cały proces produkcyjny. Od pocięcia folii choinkowej, przez produkcję gałęzi, aż do złożenia sztucznej choinki w całość. Ale nie tylko, w filmie zobaczysz również m.in jak powstaje stojak do choinki, czy też jak to się dzieje, że na choince znajduje się sztuczny śnieg.

Na początku zabieramy Was do hali produkcyjnej stojaków oraz doniczek do choinek sztucznych na drewnianym pniu, za co odpowiadają wtryskarki. Następnie przeniesiemy już do miejsca gdzie powstają same choinki sztuczne, gdzie zobaczycie jak cięta jest folia choinkowa na igiełki, jak powstają małe gałązki, a następnie duże gałęzie, które dalej montowane są do pnia. Pokażemy jak brokatujemy gałązki oraz jak ośnieżamy choinki. Na koniec odwiedzimy magazyn, gdzie choinki sztuczne są pakowane w kartony i stąd wyjeżdżają do różnych zakątków Europy.

Często zastanawiamy się jaką choinkę wybrać? Być może dzięki temu filmowi podjęcie decyzji będzie łatwiejsze.

Zapraszamy do oglądania!

Film w stylu „jak to jest zrobione”.