Zaproś Zimę do Twojego domu.

Wszystko o dekoracjach śnieżonych. Jak dbać przechowywać i dbać o choinki śnieżone.

Magia białych Świąt.

Kto nie kocha pięknych i białych Świąt? Skrzypiący biały puch pod butami w trakcie Świątecznego spaceru, jak i widok iskrzącego w słońcu śniegu jest naprawdę wyjątkowy. Zwłaszcza dla najmłodszych. Perspektywa ulepienia bałwana oraz wyjście na sanki to wspaniała atrakcja. Dla dorosłych zresztą też!

Ale co jeśli niestety aura za oknem przypomina każdą inną porę roku, ale z pewnością nie zimę? Ulice są szare, bure i nie napawają optymizmem? No cóż, jeśli nie mamy możliwości oglądania urokliwych, zimowych krajobrazów za oknem, nie pozostaje nam nic innego jak… sprowadzić zimę do środka naszych domów!
Jak to zrobić?

Śnieżne ozdoby.

Dekorowanie domu to niewątpliwie najprzyjemniejsza część przygotowań świątecznych.  I nie ważne, czy zdecydujesz się tylko na choinkę w salonie czy na spektakularne ustrojenie całego domu niczym z filmu „Kevin sam w domu”. Liczy się to, że poczujesz ekscytację i klimat nadchodzących Świąt!

Użyj swojej wyobraźni i wspólnie z rodziną przygotuj swój dom na nadejście najbliższej Gwiazdki.

Można to zrobić, na przykład wykonując śnieżne dekoracje samodzielnie. Tak naprawdę najważniejsze czego potrzebujesz to: kreatywność!
Pozostałe rzeczy znajdziesz w domu bądź w najbliższym sklepie papierniczym.

Spróbuj przy pomocy śniegu w sprayu przyozdobić okna. Wytnij gwiazdki z papieru, przyłóż do szyby i spryskaj śniegiem w aerozolu. Tym samym sposobem możesz stworzyć inne wzory np. bałwanka. To proste, prawda?

Drugim sposobem na ozdobienie okna, tak aby, nadać mu zimowy charakter jest użycie… białej pasty do zębów. Wystarczy, że naniesiesz pastę rozrobioną z minimalną ilością wody pędzelkiem, gąbką czy nawet palcami na szybę i pozostawisz do wyschnięcia. Wzór, jaki wybierzesz, zależy od Twojej fantazji: np. choinka, gwiazdka czy renifer. Zaproś do zabawy swoje dzieci, będą zachwycone możliwością zrobienia swoich unikatowych dzieł sztuki!

Nasza rada: w przypadku jednej i drugiej metody malowania rysunków na szybie, ważne, aby szyba była czysta i sucha. Wtedy nasze dzieło malarskie na pewno się uda i będzie trwałe.
Bez obaw. I pasta do zębów i śnieg w sprayu są łatwe do usunięcia. Wystarczy sprawdzony płyn do szyb i miękka szmatka. Perfekcyjna Pani Domu nie będzie musiała tutaj interweniować.

A teraz czas na główną dekorację każdej Gwiazdki – choinkę! Fani choinek pokrytych sztucznym śniegiem o wyglądzie jak wprost z zimowej baśni, mają z czego wybierać. Choinki dla małych przestrzeni, super wąskie jak Śnieżona Tuja czy Jodła Slim. Godny podziwu Świerk PE Śnieżony, z efektem gałęzi wręcz ”uginających” się od śnieżnego puchu. Klimatyczna Choinka Śnieżona na Pniu wprost z lasu. Mamy oczywiście też coś dla minimalistów: skromna, acz efektowna choineczka Deco śnieżona.
Zapoznaj się z pełną ofertą naszych choinek śnieżonych.  Aż chciałoby się rzec: „do wyboru do koloru”, lecz wszystkie choinki są białe. Ale wiecie, o co chodzi:)

Czy to choinka, girlanda czy też wianek, możesz cieszyć się wraz z najbliższymi niesamowitym klimatem „białych” Świąt.
Nie ważne czy Twoja choinka będzie spektakularnie duża, czy może niewielka i symboliczna, ważne, że da Ci wiele radości podczas tegorocznej Gwiazdki.

Czy choinki ośnieżone osypują się?

Nasze choinki śnieżone są trwale pokrywane sztucznym śniegiem. Naturalną cechą produktu, jakim jest sztuczny śnieg, jest jego minimalny osyp. Ewentualne wystąpienie delikatnego oddzielenia się śniegu od powierzchni choinki bądź, girlandy nastąpi tylko poprzez czynności wyłącznie mechaniczne.

Normalnym zdarzeniem będzie więc, że przy rozkładaniu i modelowaniu choinki będziemy mieć na podłodze nieznaczną ilość sztucznego śniegu.
Ale uważamy, że naturalny efekt puszystego, białego puchu na choince świątecznej jest tego wart! Choinki śnieżone mają swój niewątpliwy urok. Bez obaw, nasza choinka śnieżona to produkt, który zagości na kilka sezonów świątecznych do Twojego domu. A niewielką ilość sztucznego śniegu, który opadł przy rozkładaniu choinki, szybko usuniesz np. przy pomocy odkurzacza.

Jak przechowywać choinki śnieżone?

Jeśli chcesz, aby Twoja nowa choinka śnieżona, pięknie się prezentowała na lata, kluczowe jest jej odpowiednie przechowywanie. Po zakończeniu sezonu świątecznego nadszedł czas na posprzątanie wszystkich dekoracji Bożonarodzeniowych.

Lampki choinkowe są starannie zwijane, tak aby nie spowodować ich poplątania. Delikatne, szklane bombki chowamy do specjalnych kartonowych, bądź plastikowych opakowań. Często nawet zawijamy w papier osobno każdą z nich, aby na pewno nic z nimi się nie stało. To dla nas jest oczywiste, nikt nie wrzuca ich niedbale np. po prostu do worka.
Dlatego też zalecamy, aby nasze choinki śnieżone potraktować równie z podobną czułością. To nie jest takie trudne. Wystarczy, aby ostrożnie złożyć choinkę i umieścić ją np. w szczelnie zamykanym kartonowym pudle. Ważne, aby nie była przechowywana luzem, przygnieciona np. rowerem w piwnicy. Choinka śnieżona mogłaby nie wyjść z tego obronną ręką.

Nasza rada: aby uniknąć ewentualnego osypu w trakcie, gdy choinka jest już udekorowana, umieść choinkę w miejscu, które nie będzie narażone na drażniące czynniki mechaniczne. Odstaw choinkę na odpowiednią odległość od okna, gdzie poprzez np. zasuwanie i rozsuwanie zasłon, możesz nadmiernie naruszać choinkę.

Podsumowując: dobrze potraktowana choinka, odwdzięczy się pięknym wyglądem w następnym sezonie świątecznym!

A jak właściwie powstają choinki śnieżone?

Każda nasza choinka śnieżona jest poddawana procesowi śnieżenia indywidualnie. Cała czynność prezentuje się naprawdę widowiskowo. Choinka, jeszcze zielona, jest rozkładana. Następnie umieszczana jest na obrotowym podeście, co zapewnia równomierne pokrycie całej powierzchni. Nasz pracownik rozpyla na choinkę specjalną mieszankę przy użyciu maszyny zakończonej dyfuzorem. Przypomina to trochę „opalanie natryskowe”, z tym że, choinki wychodzą po nim idealnie śnieżnobiałe.

Tak ubrana w śnieżny „kubraczek” choinka musi chwilę „odpocząć”, czyli po prostu: wyschnąć. Umieszczamy ją w suchym i przewiewnym środowisku, aby wszystkie substancje klejące na trwale połączyły się z choinką. To bardzo ważne. Pośpiech nie jest wskazany! Kiedy już wszystko ładnie wyschło, choinkę można złożyć i spakować do kartonowego pudełka.

Sam sztuczny śnieg, którego używamy to produkt wysokiej jakości. Sprowadzamy go z USA i ma certyfikat niepalności. Aby sztuczny śnieg na trwałe przywarł do powierzchni choinki, łączymy go z odpowiednim do niego klejem oraz minimalną ilością wody.  Aby zapobiec ewentualnemu rdzewieniu (z racji obecności wody właśnie) dodajemy specjalny środek antykorozyjny.

Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i odpowiedniej techniki wykonania powstają naprawdę piękne i zarazem trwałe choinki śnieżone.

Przekonaj się sam!

Wszystko o dekoracjach śnieżonych. Jak dbać przechowywać i dbać o choinki śnieżone.